A Magyar Környezeti Nevelési Egyesület módszerkosara 1996-ban indult és évente négy alkalommal jut el az Egyesület tagságához, a magyarországi környezeti nevelők széles rétegéhez. Célja, hogy játékleírásokat, ötleteket adjon a hatékony, résztvevőközpontú tanítás segítéséhez, gondolatokat lelkünk, recepteket testünk építésére. A 2015-ös februári számban az állatasszisztált oktatáshoz kapcsolódó ELENA projektünkben kidolgozott feladatokból adtunk ízelítőt az olvasóknak.
Ez a cikk a Zsiráf magazin online változatában található a 12-14 oldalakon: Zsiráf Magazin áprilisi szám
Az ELENA – szemtől szemben a természettel projekt is bemutatásra került a Túrkevén megrendezett XIII. Természetvédelmi Szemináriumon. A Nimfea Természetvédelmi Egyesület által szervezett találkozó a hazai LIFE Nature projektek és fajmegőrzési tervek gyakorlati tapasztalatainak és eredményeinek megosztására adott lehetőséget. Az ELENA üde színfolt volt a palettán, mint oktatási projekt, főképpen a farkashoz kapcsolódó oktatási anyag kapcsán. Azt már a természetvédelemben dolgozó szakemberek is felismerték, hogy a sikeres projektekhez elengedhetetlen a megfelelő kommunikáció és szemléletformálás főképp, ha olyan állatok hazai megjelenéséről van szó, mint a farkasok. Örömmel fogadták a hírt, hogy már hazánkban is vannak olyan kezdeményezések, melyek segítségével már a gyerekek közelebb kerülhetnek az állatokhoz, saját tapasztalatokat, benyomásokat gyűjthetnek, ami később hatással lesz a természethez és a benne élő élőlényekhez fűződő viszonyukon. A projektet Kovács Ildikó a projekt hazai koordinátor szervezetének (a Junior Achievement Magyarország Alapítvány) munkatársa mutatta be az érdeklődő szakemberek részére.
An article published in a rather popular Hungarian magazine for school children and their educators called Szitakötő. Since its primary target audience are the children and the teachers I had to choose a style and topic that raises their interest, and the editor’s wish was to focus on the ants in particular.